SaniMed

SaniMed
CEL DEZYNFEKCJI W OBIEKTACH MEDYCZNYCH

Przychodnie i centra opieki medycznej oferują pacjentom wygodę wykonywania określonych badań i zabiegów poza szpitalem. Jednak, podobnie jak oddziały chirurgiczne w szpitalach, obiekty te charakteryzują się dużą przepustowością pacjentów i znaczną ekspozycją, przez co pacjenci narażeni są na różnorodne zakażenia szpitalne, z których niektóre są szczególnie kłopotliwe. Liczba zakażeń odpornych na antybiotyki w  ośrodkach medycznych rośnie, co stanowi zagrożenie dla pacjentów i personelu, narażając jednocześnie obiekty na rosnące ryzyko.

METODY I TECHNOLOGIA DEKONTAMINACJI

Znalezienie skutecznych szpitalnych środków dezynfekujących stanowi poważne wyzwanie dla dzisiejszych administratorów placówek i specjalistów ds. Kontroli zakażeń. Niestety w wielu popularnych rozwiązaniach brakuje wydajności i skuteczności wymaganej przez środowisko szpitalne do zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Wystarczy kilka pozostałych patogenów, aby narazić placówki, pacjentów i odwiedzających na niebezpieczne drobnoustroje. W rzeczywistości 1 na 25 pacjentów zachoruje na zakażenie szpitalne podczas pobytu. Te patogeny mogą czaić się w dowolnym miejscu – od balustrad po zacienione narożniki – i często znajdują się poza zasięgiem sprayów, ściereczek i pozostałych standardowych rozwiązań. Systemy dezynfekcji Medical Park podnoszą standard dezynfekcji całego pomieszczenia. W naszej ofercie posiadamy systemy, które eliminują 99,99% zarodników C. diffcile w placówkach opieki zdrowotnej, zapewniając najwyższą możliwą skuteczność szpitalnych środków dezynfekujących na rynku.

DIOSOL Protect Tube Swissedition
Medical Park Rekomenduje

DIOSOL Generator

Dezynfekcja poprzez Zamgławianie H2O2

Bio-dekontaminacja H2O2     Wysoce skuteczne zapobieganie infekcjom i zanieczyszczeniom   Odkażanie pomieszczenia H2O2 jest bardzo szybką, niedrogą i oszczędną metodą. Nadtlenek wodoru jest bezwonny, mało toksyczny i mało drażniący. Roztwory są stabilne pod warunkiem odpowiedniego ich przechowywania w ciemnych pojemnikach.

ByoPlanet

Natrysk Elektrostatyczny

ByoPlanet® International jest wiodącym producentem urządzeń do natryskiwania elektrostatycznego. Technologia ta to doskonały system dostarczania środka dezynfekującego, który wykorzystuje „zawijane” pokrycie każdej powierzchni, zapewniając lepszą ochronę przed rozprzestrzenianiem się zarazków wywołujących choroby.

Best offer

Dezynfekcja Promieniowaniem UV-C

Promieniowanie UV-C jest wykorzystywane do eliminacji drobnoustrojów obecnych w powietrzu i na powierzchniach. Długość fali UV waha się od 328 nm do 210 nm, przy czym najwyższa skuteczność bakteriobójcza osiagana jest w przedziale 240-280 nm. Inaktywacja drobnoustrojów następuje w wyniku indukcji tworzenia się dimerów tyminy a w konsekwencji uszkodzenia DNA.