Zastosowanie

Szpitale

Pracownicy służby zdrowia mają nieodłączny obowiązek chronić pacjentów przed zachorowaniem podczas wizyt oraz zapewnić personelowi zdrowe i bezpieczne środowisko do pracy. Zakażenia związane z opieką zdrowotną również stwarzają ryzyko finansowe, ze względu na znaczne grzywny za nieprzestrzeganie przepisów i wytycznych  oraz działania prawne zakażonych pacjentów.

Przychodnie Medyczne

Można znacznie zmniejszyć ryzyko zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Istnieje wiele skutecznych i sprawdzonych w praktyce technologii, zastosowanie których, wspiera procedury utrzymania czystości, dezynfekcji lub dekontaminacji w przychodniach i innych obiektach medycznych. Jest to niezbędna część holistycznego programu kontroli infekcji. Zastosowanie oferowanych przez SaniTech systemów i technologi dezynfekcji przynosi wymierne korzyści:

Gabinety Lekarskie

Duża ilość pacjentów, która uczestniczy każdego dnia w wizytach i konsultacjach lekarskich, stwarza ryzyko powstawania zakażeń krzyżowych. Konstrukcja mebli i wyposażenia gabinetu, bardzo często utrudniają skuteczność manualnej dezynfekcji wykonywanej w sposób standardowy. Regularne zabiegi dezynfekcji rekomendowanymi przez SaniMed bezdotykowymi technologiami, skutecznie odkażają powierzchnię i przyczyniają się do większego bezpieczeństwa i uniknięcia wielu zakażeń krzyżowych, oraz chorób przenoszonych drogą kropelkową.

Sanatoria

Sanatoria uzdrowiskowe, obiekty SPA zwykle starają się osiągnąć 100% rezerwacji – z jednego pomieszczenia będzie korzystać wielu różnych klientów w ciągu określonego czasu. Klienci regularnie zmieniają się tworząc ryzyko powstawania zakażeń krzyżowych. Ze względu na tę różnorodność, pomieszczenia w których przebywają klienci są narażone na ogromną liczbę bakterii i zarazków. Należy również dodać, że w niektórych pokojach mogą znajdować się ślady biologiczne niektórych osób, ślina, mocz, krew, etc…

Domy Opieki

Personel opiekuńczy przemieszcza się z pokoju do pokoju, wchodząc w interakcje z mieszkańcami i sprzętem, dlatego dokładna dezynfekcja jest niezwykle ważna ze względu na nieco słabą naturę mieszkańców i ich układu odpornościowego. Zazwyczaj czas na sprzątanie i dezynfekcję jest krótki, zanim mieszkańcy ponownie pojawią się w pokoju. W domach opieki, przeprowadzanie regularnej, profesjonalnej dezynfekcji powino być uwzględnione w standardowych procedurach utrzymania czystości.